Üye Paneli:

Akçaabat Sebatspor

Cumhuriyet ile birlikte 1923 yılında kurulan Akçaabat Sebatspor ; Türkiye'nin en eski ve köklü spor kulüplerinden biridir. İdman Sebat Yurdu adıyla kurulduktan sonra 1940 yılında Akçaabat Gençlik adını alan kulüp; 1986 yılında aldığı Akçaabat Sebatspor adıyla 13yıl 2.ligde Akçaabat'ı başarıyla temsil etti.1991 yılında beklenmedik bir şekilde küme düşen,ardından büyük bir şevk ve yenilikle 99-2000 sezonuna başlayan ve büyük mücadelelerden sonra şampiyonluğu yakalayan Akçaabat Sebatspor 9 yıllık bir aradan sonra tekrar 2.lige yükseldi.

 

Akçaabat Sebapspor

2000-2001 sezonunda İkinci lig mücadelesinde Play-Off’u üç puanla kaybeden ekibimiz, bir sonraki yıl oluşturulan 2.lig A Grubunda tek ilçe takımı olarak sürdürdüğü başarılı mücadelenin ardından Süper Lige çıktı. Süper ligdeki ilk yılında ligte kalmayı başarmanın yanı sıra özellikle büyük takımlardan aldığı puanlarla gelecek için camiaya büyük ümit verdi.

 

Sadece Akçaabat’ın değil yetiştirdiği sporcuları ile Trabzon ve ülkemizin de spor açısından önemli bir değeri olan  Sebatspor'un yanında 1957 yılında kurulan Tütünspor Kulübü de şehrin spor hayatına renk katmayı sürdürmektedir.

 

Akçaabat, akçaabat, sebat, spor, sebatspor, akçaabat sebap spor, resimleri, ilçe, ilçesi

Akçaabat Haritası, Akçaabat Köftesi, Akçaabat Fotoğrafları, Akçaabatsebat Spor, Yaylalar, Sera Gölü

yukarıTrabzon Rehberi
Genel Bilgiler:
Tarihçe:
Tarihi Yapıtlar:
Trabzon Yaylaları:
Turizm Rehberi:
Trabzon Özlemi:

trabzon.org
Copyright © 1998
Tüm hakları saklıdır.
mail@trabzon.org