Trabzon.org Forum
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
Aralık 22, 2014, 04:17:40 pm

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Ara:     Gelişmiş Arama
5,603 Mesaj 2,825 Konu Gönderen: 3,238 Üye
Son üye: RositaPoun
* Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt
+  Trabzon.org Forum
|-+  Yaşam
| |-+  Müzik
| | |-+  karadeniz sanatçıları&grupları..
« önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: karadeniz sanatçıları&grupları..  (Okunma Sayısı 24739 defa)
melony
Yönetici
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 03, 2007, 06:06:08 am »

arkadaşlar karadeniz müziği yapan birçok grup ve sanatçı var.özellikle amatör olanları birbirimize tavsiye edersek hem onlara katkımız olur hemde değişik sesler dinlemiş oluruz.mesela grup feluka diye bi grubu dinledim geçenlerde biyerde.ama hiç demosuna kaydına rastlayamadım internette eğer bulabilen varsa gönderirse sevinirim.kesnlkle tavsiye edebileceğim bi grup.başarılar diliyorum onlara kısa zamanda seslerini duyururlar umarm.

trabzon bir sevdadır uşağum..hemde deli gibi bi sevda..
dalgacıdeniz61
Yeni Üye
*

RÜZGAR DEĞDİ SAÇLARIMA ELİN GİBİ!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2007, 06:31:39 am »

evet arkadaşlar ne kadar tanınmamış ya da ne kadar duyulmuş bilemem ama karadeniz müzük grubu olarak adım adım ilerleyen müzisyenlerdir... Amatörden sıyrılmış, karadeniz-rock tarzı müzik türüyle dinleyicileri mest etmektedir. coşku ve duygusal yoğunluğu bir arada yaşayabileceğimiz, dinlediğimizde hırçın denizlere,sarp dağlara doyacağımız anlar yaşatmaktadır... Kazım Koyuncu duruşunu örnek almaktadırlar...

teşekürler...

GÖNÜLDEN GÖNÜLE DÜŞTÜK KARADENİZE
melony
Yönetici
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2007, 06:45:45 am »

tşk.ler hemen dinlicem şarkılarını hatta burda konserleri varmış 8inde belki giderimde Göz kırpan

dalgacıdeniz61
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2007, 06:55:25 am »

sen nerdesinn.. İstanbulda geçen cumartesi vardı konserleri gidemedim...  ama dinledim... iyi bi grup ya. bakalım bi albümleri çıksın neler yapıcaklar?...

melony
Yönetici
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2007, 06:58:31 am »

kadıköydeyim ben kadıköyde varmış konserleri.gerçi sınavlar var gidemem büyük ihtimal.sen neresindensn istanbulun?
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2007, 07:08:40 am Gönderen: melony » Logged

dalgacıdeniz61
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 03, 2007, 07:17:53 am »

güngören canım.. kadıköy'e de sıklıkla giderim.. bi keresinde meydan da hemşin oynamışlığımız bile var... belki bilirsin cansu için bi konser vardı. orda da konsere katılmıştı nena.. öle işte cnmm...

melony
Yönetici
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mayıs 03, 2007, 07:31:59 am »

hııı konuyla pek alakası olmıcak ama özel msjlarına bi bakarmısın Kahkaha 

AkkesE
Yönetici
Hero Member

hı.??

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mayıs 03, 2007, 07:44:52 am »

yerli rock grupları benim bulunduğum bölgede çok sayıda var hatta birisnde batarist teyzemin oğlu onlarda güzel müzik yapıyor.1a.anatolianrock.com buda internet siteleri

Seninle ağladık senle güldük biz
Bu sevda uğruna canlar verdik biz
MAVİ si tutsak olsun BEYAZ özgürlük
HERKESE NASİP OLMAZ BEŞİKDÜZLÜLÜK
melony
Yönetici
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mayıs 03, 2007, 07:53:25 am »

varmı sende demoları?

AkkesE
Yönetici
Hero Member

hı.??

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2007, 07:56:04 am »

sitelerinde varsa vardır yoksa konsserler veriyolar bu bölgede istersen gelde izle  Sırıtan Sırıtan Sırıtan

melony
Yönetici
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2007, 07:58:32 am »

hee tabir bi konser için gelirdim Sırıtan Sırıtan

AkkesE
Yönetici
Hero Member

hı.??

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 03, 2007, 08:03:24 am »

VOKAL:AHMET AL
RİTM&SOLİST:NAZIM HİKMET TOMAR
SOLO:FERHAT KIRARSLAN
BASS:FEYYAZ EREN
(AYRINTILI BİLGİLER ''GRUP ELEMANLARI'' LİNKİNDE MEVCUTTUR'')

GRUP 2005'DE NAZIM VE FERHAT'IN 'HADİ Bİ GRUP KURALIM'DEMESİYLE BAŞLADI FAALİYETLERİNE.DAHA SONRADAN BASS GİTARA BEN GEÇTİM VE BATERİ EKSİĞİMİZİ ABİMİZ SERKAN KAPATTI.DAHA SONRADAN DA AHMET VOKALE GELDİ.ÇALIŞMALARIMIZI YAPABİLECEĞİMİZ HERHANGİ Bİ BİR ÇALIŞMA SALONUMUZ OLMAMASINA KARŞILIK GEÇİCİ Bİ SÜRE HALK EĞİTİM MERKEZİNDE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜK.
İLK OLARAK ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNDE SAHNE ALDIK VE GAYET GÜZEL Bİ İLK OLDU BİZİM İÇİN.SONRA OKULUMUZUN ÖNÜNDEKİ OLAYLI KONSERİ VERDİK:)
İLK BİREYSEL KONSERİMİZİ KAPALI SPOR SALONUNDA SESSİZLİĞİN ÇIĞLIĞI İLE VERDİK(HEPSİNE SAYGILAR).
YOLUMUZA TÜM ENGELLERE RAĞMEN DEVAM EDİYORUZ
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2007, 03:29:04 am Gönderen: MkkabulL » Logged

sonerizm
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : Mayıs 03, 2007, 02:27:38 pm »

Selam teona sizlerle biraraya gelmek. tanışmak ve kaynaşmak adına biraraya geliyor.

"TEONA" Sizlerden gelen istekler sayesinde İsatnbul’da buluşma günü düzenliyor..tulum,kemençe,horon,piknik,vb.. derken harika bir gün adına teona sizleri Beşiktaş maçka parkına bekliyor..

http://grupteona.anatolianrock.com
melony
Yönetici
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 03, 2007, 02:50:40 pm »

internetten buldum şarkılarını dinliyorum tarzları kazım koyuncaya benziyor.çok beğendim başarılar diliyorum  Göz kırpan dinleriz inş bigün bi yerde
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2007, 02:56:23 pm Gönderen: melony » Logged

Mjora
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mayıs 05, 2007, 08:25:11 am »

NENA ;
 Nena hakkında bilgileri burada sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar. Nena grubu 2004 yılının nisan ayında faaliyetlerine başladı. İlk konserleri Yalova ve Kadıköy de gerçekleşti. Grupta enstülman olarak Batı sazları ve karadeniz sazları mevcuttur. Grup ayrıca 6 kişiden oluşuyor. Grupta Volkan CEBECİ (Akustik-Kla**** Gitar ve Vokal) Aycan YETER (Tulum) Okan KİRMAN (Kemençe ve Yaylı Sazlar) Oğuz ERTOK (Elektro Gitar) Yıldırım YALÇINKAYA (Bass Gitar) Levent BAKIR(Davul ve Perküsyon) olarak görev alıyor. Birçok sosyal etkinlikte yer alan grup tamamiyle kendi tarzları doğrultusunda ilerliyor. Albüm çalışmaları başlamış olan grup ilerleyen zaman sürecinde albümlerini çıkartma telaşı ve çalışması içinde. Nena; 22 Eylül 2005 yılında Kadıköyde konser verdikleri esnada "Karadenizde çernobil yok, bu söylentiler turizmimizi etkiliyor sözünü eden, Karadenizli bir işadamına, yüzüne karşı "Madem kanser yok neden bu kadar insan seri bir şekilde kanserden ölüyor? Griptenmi Nezledenmi ölüyorlar yoksa? Neden Karadenizde nerdeyse her evde bir kanser hastası var?" diyen muhalif grubun ta kendisi. Nena Çernobil Felaketinin 21 nci yıldönümünde Unutmamak ve Unutulmamak adına Söz ve Müziği Eren KARAER' e ve Senaryosu Özlem DEMİRCİ'ye ait Volkan CEBECİ'nin isim babası olduğu "Şimalın Ardında" adlı kısa filmin müziklerini yapmış olup, Çernobil ve Küresel Felaketlerde ne kadar hassas olduğunu birkez daha göstermiştir. (Şarkı sitelerinin demolar kısmında mevcut). Evrensel Gazetesinede yapmış oldukları röportajda Çernobil Felaketinden çokca bahsetmişler ve müzik ve sanat camiasındaki duruşunu ve düşüncelerini baştan belli etmiştir arkadaşlarımız. Nena grubunda 3 kişi sadece Karadenizli bunlar Volkan (Gümüşhane/Torul), Aycan(Rize/Pazar) ve Okan(Giresun/Görele) grubu yakından incelediğinizde gruptaki yöre beyinleri bu üç arkadaştır. Diğer tarzlarda ise Yıldırım, Oğuz ve Levent grubun can damarlarıdır. Yani grup birbirini tamamlamış olmakla birlikte Karadeniz müziğinde hayatınızda hiç duymamış olduğunuz tınıları sizlere çağrıştırıyor. Özellikle Karadeniz şarkılarının bazılarında Hint ritimleri kullanan arkadaşlarımız bazı şarkılarında ispanyol ve flamengo ritimleri kullanıyor. İşte bu sebeple Etnik müziğe sonuna kadar sahip çıktıklarını gösteriyor bizlere. Ayrıca Volkanın Lazca şarkı söylemesi dinleyenleri hayrete düşürüyor çünkü Volkan arkadaşımız Laz değil... Bununda açıklamasını bir kosnerde şu sözlerle dile getirmişti "Lazca türkü söylemek bana büyük hazm ve onur duygusu tattırıyor, hem yöre dilim hemde söylerken kendimi Karadenizlilikten çıkmış bir Dünyalı olarak görüyorum. sonuçta gökyüzü hepimizin, aynı varlığa dua ediyoruz." demişti. Grup özellikle İstanbul ve çevresindeki üniversitelerin uğrak müzik grubu haline geldi. Çoğu dinleyici Nena grubunu Şilili Etnik müzik grubu"İnti İllimani" grubuna benzetiyor. Ayrıca bilgilendirmek açısından sizlerle paylaşma gereği duyuyorum. NENA 21 Mayıs 2007 tarihinde Bilgi Üniversitesinin düzenlemiş olduğu "Karanlığa Karşı Türküler" etkinliğinde Yeni türkü,Yaşar Kurt ve Buziki Orhan ile aynı sahneyi paylaşacak ve orada dinleyenlerine unutulmaz bir horon gecesi yaşatacak. Etkinlik ile ayrıntılı bilgi için sitelerine uğrayıp üye olmanızda büyük fayda var diye düşünüyorum ama ben yinede bilgileri sizlerle paylaşıyorum. (Konser yeri: Sakızağacı Cad. Büyük Bayram Sok. No:1 Kat: 2-3 Beyoğlu/İstanbul (Stüdyo Live) Saat: 20.00-24.00 giriş 15 YTL) Bence kaçırmayın... Sevgiyle
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2007, 03:18:04 pm Gönderen: Mjora » Logged
Sayfa: [1] 2 Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!