Trabzon.org Forum
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
Aralık 17, 2014, 04:49:57 pm

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Ara:     Gelişmiş Arama
5,601 Mesaj 2,823 Konu Gönderen: 3,234 Üye
Son üye: JOreilly
* Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt
+  Trabzon.org Forum
|-+  Meydan Parkı
| |-+  Karadeniz Teknik Üniversitesi
| | |-+  KTÜ Kütüphane
« önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: KTÜ Kütüphane  (Okunma Sayısı 5576 defa)
trabzonorg
trabzon.org
Administrator
Hero Member
*****

Karma: 1
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 840Üyelik Bilgileri E-Posta
« : Nisan 24, 2007, 12:22:08 pm »

Tarihçe

Üniversitemizin Kanuni Kampüsü dahilindeki fakültelerde ve bölümlerde bulunan bölüm kütüphaneleri, Mayıs 1986'da Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı'nda birleştirilerek Merkez Kütüphanesi haline getirilmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Senatosu'nun 05.02.1988 gün ve 74/1 sayılı kararı ile Merkez Kütüphanesine "Faik Ahmet Barutçu Kütüphanesi"adı verilmiştir.

Misyonumuz

KTÜ Faik Ahmet Barutçu Kütüphanesinin misyonu; üniversite ve çevresinden gelen bilgi ihtiyaçlarını karşılayarak üniversite mensuplarına ve araştırmacılara gereksinimleri doğrultusunda bilgi ve belgeyi çağdaş bilgisayar ve ağ teknolojileri kullanarak hızlı ve ekonomik bir şekilde sunmak ve araştırma faaliyetlerinde aktif olarak hizmet etmektir.

Vizyonumuz

KTÜ Faik Ahmet Barutçu Kütüphanesi kullanıcılarına hızlı, kaliteli ve çağdaş kütüphanecilik hizmeti sunarak üniversitede ve bölgede örnek bir bilgi ve belge merkezi olmayı hedeflemektedir.

Fiziki Yapı ve Kapasite

KTÜ Faik Ahmet Barutçu Kütüphanesi, çağdaş iç ve dış görünümü ile 5400 m2 lik alana sahip olup, 30 kişilik referans salonu, 20 kişilik Prof. Dr Osman Turan Tarih Araştırma Kitaplığı, 400 kişilik kitap salonu, 25 kişilik bilgi tarama, 110 kişilik bağımsız girişe sahip serbest okuma birimlerinden oluşmaktadır.

Koleksiyon

KTÜ Faik Ahmet Barutçu Kütüphanesindeki toplam kitap, e-kitap, referans, tez ve proje sayısı 159.000 civarındadır. Abonelik, bağış ve değişim yoluyla sağlanan süreli yayın sayısı yaklaşık 53.000 'dir. Ayrıca 32 adet çevrimiçi (on-line) erişilebilen veritabanına abone olunmuştur. Abone olunan veritabanları vasıtasıyla 29.880 adet elektronik dergiye çevrimiçi (on-line) erişim mümkündür.

Kütüphane koleksiyonu, çevrimiçi (on-line) kataloğu ile yazar, eser adı, konu vb. kriterlerden taranabilmektedir. Kütüphanede bulunmayan yayınlar "Kütüphaneler Arası İşbirliği (ILL)" ile sağlanmaktadır.


Logged
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!