Trabzon.org Forum
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
Ekim 23, 2014, 08:44:32 am

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Ara:     Gelişmiş Arama
29,341 Mesaj 26,518 Konu Gönderen: 3,540 Üye
Son üye: VickiPhillips
* Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt
+  Trabzon.org Forum
|-+  Yaşam
| |-+  Müebbet Muhabbet
| | |-+  sizce hankısı en sıkı laf çarpma olmuş;)
« önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: sizce hankısı en sıkı laf çarpma olmuş;)  (Okunma Sayısı 7823 defa)
marlowee
Üye
**

bööö!

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 10, 2006, 06:39:14 am »

1-Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaşayış ve felsefesiyle ünlü filozof Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbir şeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır.İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek mümkün değildir. Mağrur zengin,hor gördüğü filozofa: - "Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem" der. Diyojen, kenara çekilerek gayet sakin şu karşılığı verir: - "Ben çekilirim."

2-Bernard Shaw ile Churchill hiç geçinemez ve sık sıkbirbirlerini iğnelermiş. Bernard Shaw, bir oyununun ilk gecesine, Churchill' i davet etmi ş ve davetiyeye de bir pusula iliştirmiş: - "Size iki kişilik davetiye gönderiyorum. Bir dostunuzu alıp gelebilirsiniz. Tabir dostunuz varsa." Churchill, hemen cevap göndermiş: - "Maalesef o gece ba şka bir yere söz verdiğim için oyununuzu seyretmeye gelemeyeceğim. İkinci gece gelebilirim, tabir oyununuz ikinci gece de oynarsa."

3-Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galile' ye hasımlarından biri: -"Efendim" demiş, "Kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?" Galile: - "Doğru" demiş, "Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mi?"

4-Bir toplantıda, bir genç Mehmet Akif' i küçük düşürmek ister: -"Affedersiniz, siz veteriner misiniz?" Mehmet Akif hiç istifini bozmadan şöyle yanıtlamıs - "Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?"
NooTeO
Sr. Member

nooteo@hotmail.com
Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2006, 08:38:25 pm »

tabiki de 1. laf çok acı koyar. Tabi bazıları anlamamazlığa vurur ama sonuçta serseri serserilik yapandır. ister zengin ister fakir.
marlowee
Üye
**

bööö!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2006, 06:44:02 am »

ben  ıllada 4  numara  dıom  bızım adam demısse  ıyı demıstır;)
NooTeO
Sr. Member

nooteo@hotmail.com
Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2006, 10:24:46 am »

evet ama herkes hemen anlamaz onu Gülümseme
beleday
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2008, 12:53:12 pm »

Bitanede benden olsun barii konuya iyi bi misaL:
Necip Fazılın Kısakürek ceza evinde kaldıgı günlerde saçı sakalı baya uzamıştır ve bir gün yargılanmak üzare hakimin karşısına çıkarılır hakim mütebessim bi ifadeyle va alaycı bi tavırla saçı sakalı uzamış şaire şöle hitap eder:Ooo Necip Bey maymuna dönmüssünüz
Necip Fazıl hiç istifini bozamdan hakima şöle der: peki o zaman duvara döneyim deyip yönünü hakimden çevirir duvara döner:)
Cümlelerle Oynamak buna derim benn....

civil_engineer
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 18, 2008, 11:40:46 am »

bir tane de benden olsun.Trabzonda 1960-1970 yıllarında vefaat eden Mincan Hoca lakaplı bir islam alimi varmış.Mincan Hoca bir davet üzerine akşam yemeğine gider.Ancak bu davet Ankara dan gelen entel dantel kişiler onuruna verilen bir yemektir.ve İslam alimi olan Mincan Hocayı küçük düşürmek için birisi söz alır ve ''bir fıkra anlatmak istiyorum'' der ve başlar anlatmaya.
-Temel e birgün oğlu kosarak :-''Baba bahçede 1 dana bırde imam var'' der.Temel de oğluna:
-dana kalsın imamı kov gitsin demiş
Masada bir kahkahadır kopuverir.
Bu fıkrada kendisine  atıfta bulunuldugunu anlayan Mincan hoca sandalyesini alıp masadan ayrılarak köşede oturmaya baslar.fıkrayı anlatan alim dusmanı adam Mincan Hocaya kendınden emın bır sesle
 -''hayrola hoca darıldınmı'' der
Mincan Hoca:
-''ne darılacagım.imam cıktı danalar yemegını yesın'' der.....
Bu gercekten yasanmıs bır olay:)Gülümseme
mavili
Yeni Üye
*

o_aydin_0007@hotmail.com
Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2008, 02:50:47 am »

mehmet Akifin cevabı çok güzel..

ömür dediğin nedir
dalda bir kuru yaprak,
yüz senede yaşasan
sonumuz kara toprak.
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!