Üye Paneli:
 

Yomra Eğitim ve Kültür

Yomra Halk Eğitim Merkezi bir yaygın eğitim kurumu olarak 2002-2003 öğretim yılında Yomra İlçe Merkezi, Mahalle, Belde ve Köylerinde “Mesleki ve Teknik, Sosyal ve Kültürel Program ve Kurslarla” etkinliklerini yoğun bir şekilde sürdürmektedir.


Müdürlüğümüz bünyesinde Makine Nakışları ,Giyim ,El Sanatları Süsleyici Desen Hazırlama, El Sanatları Kumaş Desenleme, Ev Mefruşatı Dikimi ve Dekorasyonu , Bilgisayar, Arıcılık , Avcılık Eğitimi, Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği ve Alüminyum Kabartma Kursları olmak üzere 10 değişik dalda 31 Mesleki ve Teknik kurs açılmıştır.


Bunun yanında sosyal ve kültürel kurslar ve etkinlikler çerçevesinde Türk Halk Oyunları, Türkçe, Çevre Sağlığı, Trafik Eğitimi ve Güvenliği ,Tekvando, Okuma-Yazma 1. kademe, Okuma-yazma 2. Kademe,Girişimcilik,Güreş, Atletizm, Arıcılık, Enstrüman Öğrenimi, ve Basketbol olmak üzere 12 değişik dalda 24 sosyal ve kültürel kurs açılmış; böylece 22 değişik dalda 55 kurs açılmıştır.Bu kurslara 393’ü erkek, 719’u bayan olmak üzere toplam 1112 kursiyer kayıt yaptırmış olup, 316 sı erkek 553 kadın olmak üzere toplam 869 kursiyer belge almıştır. Kurslarımızda: 2 Kadrolu Öğretmen, 16 “Usta Öğretici”,21 “Ücretli Öğretmen” olmak üzere toplam 39 öğretmen ve usta öğretici görev yapmıştır.

yomra

yomra, Yomra, Yomra, ilçe, ilçesi, tarih, tarihi, bilgi, belediyesi, trabzon, resimler, fotoğraflarıyukarı

Yomra Rehberi
Yomra

trabzon.org
Copyright © 1998
Tüm hakları saklıdır.
mail@trabzon.org